POZNAJ ŚWIAT Z BLISKA

  Japonia – Kulturowe Doznania

  Wprowadzono dnia Lut 4, 2015 | Galeria, Japonia, Promowane, Wyprawy

  Japonia – Kulturowe Doznania

  Japonia nazywana krajem wschodzącego słońca, gdzie cesarz jest nie tylko potomkiem bogów ale samym bogiem wcielonym, to niezwykły kulturowo kraj, który dzieki wieloletniej izolacji zachował wiele ze swojej jakże ciekawej tradycji. Kiedyś państwo szogunów i samurajów, dzisiaj lider nowoczesnych technoligii i jedno z państw najlepiej rozwiniętych. Tradycja i nowoczesność przenikają się tutaj na każdym kroku.

  DZIEŃ 1  WARSZAWA

  Wylot z Warszawy do Tokyo przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych.

  DZIEŃ 2  TOKYO

  Rano przylot do Tokyo – stolicy, a jednocześnie największego miasta Japonii. Spotkanie z angielsko języcznym przewodnikiem. Po odprawie celnej, w zależności od możliwości grupy,  rozpoczniemy zwiedzanie Tokyo. Przejedzemy przez typowe dla nowoczesnego Tokyo dzielnice jak Harajuku i Shibuya oraz udamy się na spacer po gwarnych ulicach Omotesado i Takeshita. Zobaczymy także; świątynie Meiji Jingu poświęconej cesarzowi Meiji i jego żonie oraz wjedziemy na 45 pietro wieżowca Tokyo Metropolitan Government Building, skąd roztacza się piękny widok na Tokyo . Popołudnie przeznaczymy na odpoczynek po długiej podróży. Nocleg  w Tokyo.

  DZIEŃ 3  TOKYO

  Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Tokyo. Wycieczka łodzią po Sumida River – oglądanie Tokyo z pokładu łodzi. Pzejazd do Asakusa Kannon Temple. Asakusa to najstarsza i najczęściej odwiedzana buddyjska świątynia w Tokyo. Spacer w Ueno Park – publiczny park w Tokyo. W parku znajdują się trzy muzea (Muzeum Narodowe, Narodowe Muzeum Nauki i Narodowe Muzeum Sztuki Zachodniej), sala koncertowa, świątynia Tōshō-gū, staw Shinobazu i świątynia Benzaiten, świątynia Gojō (mieszcząca posągi Inari w postaci lisów), ogród zoologiczny Ueno, pomnik Takamori Saigo przechadzającego się z psem. W dalszej kolejności wizyta w Muzeum Narodowym. Popołudnie spędzimy w Dystrykcie Ginza – centrum rozrywkowe Tokyo, ze sklepami, restauracjami, kawiarniami, galeriami i klubami nocnymi. Powrót do hotelu. Wieczorem obiad w lokalnej restauracji

  DZIEŃ 4  NIKKO

  Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Nikko. Miasto położone w górach zachwyca wieloma zabytkami japońskiej kultury oraz pięknymi świątyniami. Odwiedzimy m.in. Toshogu Shrine – świątynię szintoistyczną wpisaną na listę UNESCO, która dedykowana jest pierwszemu fundatorowi pierwszego szogunatu Tokugawa. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu zobaczymy Irohazaka/Lake Chuzenji – piękne jezioro położone u stóp świętego wulkanu Nantai w Parku Narodowym Nikko. Jezioro zostało utworzone przez płynącą kilka tysięcy lat temu lawę. Następnie spacer do 100- metrowego wodospadu Kegon, który uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Japonii. Powrót do hotelu

  DZIEŃ 5  KAMAKURA

  Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Kamakura, które było faktyczną stolicą Japonii od końca XII wieku do połowy XIV. Zobaczymy: Wielkiego Buddę z Kamakury (Kotokuin Temple) – ważący 93 tony i mierzący 13 metrów posąg został odlany z brązu prawdopodobnie w XIII wieku, Hase Kannon Temple – położoną na wzgórzu świątynię, która jest domem wielkiej statui Kannon (największej drewnianej rzeźby w Japonii) – bogini miłosierdzia. Miejsce na wzgórzu podobno zostało wybrane przez nią samą. Ze wzgórza rozciąga się piękny widok na okolicę. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu zobaczymy świątynię Tsurugaoka Hachimangu. Następnie spacer i czas relaksu i zakupów na ulicy Komachi. Powrót do hotelu

  DZIEŃ 6  MT. FUJI & HAKONE

  Śniadanie. Całodniowa wycieczka w rejon góry Fuji. Podjedziemy do kilku punktów widokowych. Zatrzymamy się w centrum turystycznym oraz dojedziemy do Stacji nr 5. Po lunchu wjazd kolejką linową na górę Komagatake, z której przy dobrej pogodzie można podziwiać majestat góry Fuji oraz okoliczne doliny i jezioro Ashi. Następnie zatrzymamy się w dolinie Owakudani, słynnej z aktywności wulkanicznej i czarnych jajek gotowanych w gorących źródłach. Legendy mówią, że zjadając jedno jajko przedłużamy swoje życie o siedem lat. Po południu wyprawa łodzią po jeziorze Ashi. Powrót do hotelu

  DZIEŃ 7    NAGANO & JIGOGUDANI

  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na stację JR Tokyo. Przejazd do Nagano. Zwiedzanie Nagano rozpoczniemy od świątyni Zenkoji. To jedna z najważniejszych świątyń buddystycznych, w której przechowywana jest najstarsza przywieziona do Japonii rzeźba Buddy. Następnie odwiedzimy destylarnię sake – tradycyjnej wódki japońskiej. Przejazd do Yudanaka Onsen, gdzie znajduje się Jigogudani – park małp śnieżnych, które często zażywają kąpieli w pobliskich gorących źródłach. Przejazd do hotelu. Nocleg i obiad w tradycyjnym japońskim ryokanie.

  DZIEŃ 8   MATSUMOTO & TAKAYAMA

  Śniadanie. Przejazd do Takayamy. Po drodze wizyta w zamku w Matsumoto. Zamek wzniesiony w XVI wieku to doskonały przykład japońskiej twierdzy z oryginalną wieżą mieszkalną i obronną. Wnętrze kryje ciekawą wystawę historyczną. Zwiedzamy Takayamę, zobaczymy: tradycyjną wioskę Hida. Spacer pomiędzy trzydziestoma tradycyjnymi budynkami, domami i zagrodami przeniesie nas w czasy starej, tradycyjnej Japonii. W dalszej kolejności odwiedzimy specjalną wystawę tradycyjnych platform używanych w czasie uroczystych kwietniowych i październikowych procesji. Przejaz do hotelu. Wieczorny spacer po starej ulicy Kamisannomachi. Nocleg

  DZIEŃ 9   TAKAYAMA & NAGOYA  & HIROSHIMA

  Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Poranna wizyta na targu Asaichi. Następnie zobaczymy Takayama Jinya – zrekonstruowany budynek administracyjny jest miejscem ciekawych wystaw. Spacer na stację Takayama i przejazd do Nagoyi gdzie zobaczymy turniej Sumo – jeden z tradycyjnych japońskich sportów. Powrót na stację w Nagoyi i przejazd do Hiroszimy. Nocleg.

  DZIEŃ 10   HIROSHIMA

  Śniadanie. Wizyta na wyspie Miyajima, gdzie zobaczymy Itsukushima Shrine – jedną z najciekawszych świątyń shinto z pięknym tori (bramą), stojącą w wodzie – jedno z najczęściej fotografowanych miejsc w Japonii. W dalszej części dnia zwiedzanie Hiroshimy. Wizyta w Parku Pokoju oraz muzeum –dedykowanym ofiarom pierwszego ataku atomowego. Zatrzymamy się przy A-Bomb Dome – Budynek nazywany także Kopułą Bomby Atomowej – ruiny, które są jedyną pozostałością po ataku atomowym na Hiroshimie w sierpniu 1945 roku. Przejazd do Kyoto i zakwaterowanie.

  DZIEŃ 11   NARA & KYOTO

  Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Nara i Kyoto. W Nara zobaczymy: świątynię Todaiji z Wielkim Buddą – najsłynniejszy kompleks świątynny Nary oraz Nara Deer Park – piękny park, gdzie przechadzają się wolno żyjące jelenie sika (jelenie wschodnie). Następnie odwiedzimy Kasuga Taisha Shrine (ważny chram shintoistyczny zbudowany w VIII wieku, do którego prowadzi droga ozdobiona ponad tysiącem kamiennych latarni wotywnych). Przejazd do Kyoto. Wizyta w destylarni sake, połączona z próbowaniem tego japońskiego trunku. Zwiedzanie sanktuarium Fushimi Inari – jednej z najpopularniejszych świątyń Japonii dedykowanej bóstwom ryżu i sake. Kolacja w lokalnej restauracji z pokazem tańca Maiko. Powrót do hotelu.

  DZIEŃ 12   KYOTO

  Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Kyoto. Zobaczymy: Nijo Castle – zamek Nijo zbudowany w 1603 był siedzibą pierwszego szoguna epoki Tokugawa oraz świątynię Ginkakuji uznawaną za esenscję japońskiego Buddyzmu Zen. W dalszej części dnia spacer ścieżką filozofii oraz udział w ceremonii parzenia herbaty. Zakupy w centrum handlowym Nishiki oraz wizyta w Gion District – dystrykt gejsz. Powrót do hotelu.

  DZIEŃ 13   KYOTO

  Śniadanie. Kolejny dzień w byłej stolicy Japonii Kyoto rozpoczniemy od udział w medytacji Zen. Następnie zwiedzimy Sagano Bamboo Area – dzielnicę, gdzie znajdują się liczne świątynie otoczone pięknym bambusowym lasem. Zobaczmy dwie niezwykłe świątynie wpisane na listę UNESCO: Kinkakuji – Świątynię Złotego Pawilonu, której początki sięgają XIV wieku oraz świątynię Ryoanji –  buddyjską Świątynię Uspokojonego Smoka, która słynie z tradycyjnych ogrodów zen. Powrót do hotelu. Nocleg.

  DZIEŃ 14   OSAKA

  Śniadanie w hotelu. Całodniowe zwiedzanie Osaki. Wjazd na wieżowiec Umeda Sky Building z pływającymi ogrodami. Wizyta w zamku Osaka – jednym z najbardziej znanych zamków Japonii, który odegrał istotną rolę w zjednoczeniu Japonii. Spacer po dzielnicy Dotonbori – znanej z licznych teatrów, kabaretów, restauracji z lokalnymi potrawami, klubów kareoke, kasyn i salonów gier. Znajduje się tu jedno z największych na świecie podziemnych centrów handlowo-usługowych i labirynty krytych pasaży handlowych. Powrót do hotelu. Nocleg.

  DZIEŃ 15   WARSZAWA

  Śniadanie. Transfer na lotnisko i powrót do domu.