POZNAJ ŚWIAT Z BLISKA

  TAJLANDIA – KAMBODŻA

  Wprowadzono dnia Lis 24, 2015 | Galeria, Promowane, Szczegóły, Wyprawy

  TAJLANDIA – KAMBODŻA

  Tajlandia to barwny kraj egzotycznych zapachów, smaków i dźwięków. W Bangkoku supernowoczesne drapacze chmur ocieniają ciche kanały i domki nad rzeką Chao Phraya. Labirynt ulic oszałamia bogactwem kramów, sklepików i knajpek, pobudzających wszystkie zmysły. Za stolicą ciągną się aż po horyzont pola ryżowe, pośród których wyrastają niewielkie osady i góry. Na południu i wschodzie, nad Zatoką Tajlandzką, zachwyca widok białych piaszczystych plaż, a za nimi wielkich plantacji palm kokosowych i drzew kauczukowych oraz ukryte w lasach khmerskie świątynie o bajkowej architekturze, które przewyższają swoją monumentalnościa egipskie piramidy i zabytki Majów. Angkor – pochłonięta od prawie sześciu wieków przez drapieżną dżunglę pradawna metropolia monarchii Khmerów oszałmia każdego przybysza.

  1 DZIEŃ WARSZAWA – BANGKOK
  Wylot z Warszawy do Bangkoku, przez jeden z europejskich lub azjatyckich portów lotniczych.

  2 DZIEŃ BANGKOK
  Przylot do Tajlandii, spotkanie na lotnisku i transfer do hotelu w Bangkoku. Powitalna kolacja w czasie rejsu po rzece Chao Phraya. Nocleg.

  3 DZIEŃ BANGKOK
  Całodniowe zwiedzanie Bangkoku – świątynia Złotego Buddy (Wat Traimit), w której można podziwiać, ważący ponad 5 ton, szczerozłoty posąg Buddy, świątynia Wat Pho – jedna z największych i najstarszych świątyń w Tajlandi z setkami wizerunków Buddy z tym słynnym “leżącym”. Następnie zobaczymy najważniejszy w Tajlandii kompleks królewsko-świątynny – Wielki Pałac (Grand Palace) i świątynię Szmaragdowego Buddy (Wat Phra Kaeo), z największą tajską świętością, małym posążkiem Buddy wyrzeźbionym z jadeitu, który od 250 lat jest celem hołdów i pielgrzymek. Wycieczka łódką po rzece i kanałach Bangkoku, kiedyś nazywanego Wenecją południowo-wschodniej Azji. Na zakończenie dnia odwiedzimy Gems Gallery – największy sklep z biżuterią na świecie. Czas wolny na zakupy w dzielnicach małych sklepików lub eleganckich galeriach handlowych. Nocleg w Bangkoku

  4 DZIEŃ KANCHANABURI
  Po śniadaniu przejazd do Kanchanaburi. Po drodze targ wodny Damnoern Saduak oraz postój na plantacji palm kokosowych, gdzie zobaczymy różne produkty z kokosa. Wizyta w wytwórni mebli z drewna tekowego. Przyjazd do Kanchanaburi. Dla chętnych przejażdżka na słoniu (27$). W dalszej części dnia zatrzymamy się nad rzeka Khwae Yai na punkcie zwanym Death Railway Viewpoint, historia kolei Tajlandia – Birma. Zwiedzanie słynnego mostu na rzece Kwai. Zobaczymy także Jaskinie Tam Crasae, która stała się domem świętej figury Buddy. Wieczorem transfer łodzią do resortu Jungle Rafts- hotel pływający na tratwach. Obiad i relaks. Wieczorem pokaz kulturowy Mon. Nocleg.

  5 DZIEŃ KANCHANABURI – PATTAYA
  Po śniadaniu wizyta w wiosce plemienia Mon. Dla odważnych spływ z nurtem rzeki Kwai. Przejazd do parku narodowego Erawan znanego z pięknych wodospadów i emeraldowych oczek wodnych. Park jest jednym z najbardziej znanych i odwiedzanych parków narodowych w Tajlandii. Jeśli czas na to pozwoli zajrzymy także do sklepu zielarskiego. Lunch w miejscowej restauracji. Przejazd do Pattaya.

  6 DZIEŃ PATTAYA
  Czas wolny na odpoczynek. Plaża, spacer, kąpiele i opalanie. Dla chętnych wycieczki fakultatywne np. Farma krokodyli i Million Years’ Stone Park in Pattaya.

  7 DZIEŃ SIEM REAP
  Przejazd do Poi Pet, na granice z Kambodżą. Czynności związane z odprawa celną. Dojazd do Siem Reap miasteczka, które stało się bazą wypadową do okolicznych ruin Angkor, najbardziej niezwykłego miejsca w Kambodży. Po południu wyprawa łodzią po jeziorze Tonle Sap, oglądanie tzw. pływających wiosek. Przejazd do hotelu, odpoczynek.

  8 DZIEŃ ANGKOR THOM – ANGKOR WAT
  Po śniadaniu przejazd do Angkoru. Kompleks świątynny Angkor powstał pod koniec VIII wieku, kiedy król Khmerów Jayavarman II przeniósł na ten teren stolicę swojego królestwa. Przez setki lat jego następcy budowali kolejne świątynie w ten sposób powstał ogromny kompleks budynków świątynnych i kaplic. Przed tysiącem lat Angkor był jednym z najwspanialszych miast na świecie. Spacer do Angkor Thom, ostatniej stolicy cesarstwa Khmerów. Południowej bramy prowadzącej do miasta strzegą stojące w rzędach po obu stronach wspaniałe posągi, przedstawiające demony i dobre duchy. Na samym środku Angkor Thom stoi świątynia Bayon, która funkcjonowała jako łącznik między niebem a ziemią. Spacer po tarasie słoni oraz podziwianie pięknych ozdób ściennych na tarasie Króla Trędowatych. Zwiedzanie najpiękniejszego obiektu w kompleksie – Angkor Wat. Na charakterystycznej dla królestwa Angkoru świątyni-górze, znajdują się galerie pokryte m.in. płaskorzeźbami z 2 tys. apsar – tanecznic niebieskich. Wspaniale zachowane, płaskorzeźby przedstawiają stworzenie świata, toczące się wojny, historię państwa Khmerów i postacie bóstw z mitologii. Zachód słońca ze szczytu, na którym znajduje się świątynia Phnom Bakheng, (na wizytę muszą zgodzić się lokalne władze). Kolacja z pokazem tradycyjnych tańców khmerskich w miejscowej restauracji. Nocleg

  9 DZIEŃ SIEM REAP – GÓRA KULEN
  Po śniadaniu odwiedzimy Park Narodowy Phnom Kulen wpisany na liste UNESCO. Najczęściej odwiedzanym miejscem w parku sa dwa piękne wodospady. W dalszej kolejności zobaczymy Preah Ang Thom z wielką rzeźbą leżącego Buddy. Zobaczymy także w dolinę „tysiąca Lingas”. Dno rzeki Kbal Spean pokryte jest setkami hinduskich rzeźb. W drodze powrotnej do Siem Reap zatrzymamy się przy pięknej Świątyni Kobiet – Banteay Srei, oraz świątyni Banteay Samre. Wieczór wolny. Nocleg.

  10 DZIEŃ SIEM REAP – KOH CHANG
  Śniadanie. Przejazd do granicy z Tajlandią.Transfer na wyspę Koh Chang, położoną na wschodnim wybrzeżu Tajlandii nad Zatoką Tajlandzką. Jest to niezwykle urokliwa wyspa ze wspaniałymi plażami, które zasługują na miano rajskich nie tylko ze względu na delikatny piasek i turkusowy kolor morza, ale również spokój, którego brakuje w innych tajskich kurortach. Koh Chang i kilkadziesiąt mniejszych wysp wokół niej to część Narodowego Rezerwatu Morskiego chroniącego dziewiczą przyrodę. Wyspę można przemierzać pieszo. Przez Koh Chang przebiega wiele tras spacerowych, a jej górzyste wnętrze pokryte lasem deszczowym z licznymi strumykami i wodospadami nadaje się do trekkingu. Na wyspie działają liczne centra nurkowe. Woda jest ciepła i czysta. Obfituje w rafy koralowe z dużą ilością niezwykle kolorowych ryb. Koh Chang to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek, plażowanie i uprawianie snorkelingu.

  11-12 DZIEŃ KOH CHANG
  Dwa dni wypoczynku na pięknej wyspie Koh Chang. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w licznych wycieczkach fakultatywnych.

  Polecam:

  • Całodzienny rejs statkiem wydłuż kilkunastu wysp. Każda z nich w pełni zasługuje na miano rajskiej ze względu na cudowne, porośnięte palmami plaże z białym piaskiem. W programie rejsu postoje przy kilku plażach z możliwością zejścia na ląd oraz czas na snorkeling. Cena ok. 40 USD. Płatne na miejscu.
  • Rejs łodzią motorową na pięć najpiękniejszych wysp Archipelagu Koh Chang. Każda z wysp otoczona jest inna rafa koralową. Czas na odpoczynek na plaży i nurkowanie. Cena ok.60 USD. Płatne na miejscu.
  • Klasyczny masaż tajski – wspaniały relaks dla ciała i umysłu. Połączenie technik akupresury, pasywnej jogi, rozciągania i refleksologii. Na zakończenie obiad w restauracji tajskiej nad brzegiem rzeki. Cena ok. 45 USD. Płatne na miejscu.
  • Przejażdżka na słoniu przez dżunglę. Transfer do wioski słoni a następnie 2-godzinny trekking na grzbiecie słonia przez dżunglę. Możliwość podglądania słoni podczas ich kąpieli. Cena ok. 60 USD. Płatne na miejscu.

  13 DZIEŃ BANGKOK- WARSZAWA
  Transfer na lotnisko i powrót do kraju.